Instrukcja obsługi
Instrukcja korzystania z BIP
- Publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) informacje zgromadzone są w menu po lewej stronie. Menu to, nazwane przez ustawodawcę "menu przedmiotowym", jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje menu.
- Pozycje menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmenu zawierającego szereg podstron z informacjami.
- Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu lub, w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać jedną z wyświetlanej listy.
- Treść informacji publicznej publikowana jest jako:
- tekst,
- załączniki w postaci plików do pobrania,
- zdjęcie lub grafika.
- Pliki do pobrania zapisywane są w postaci:
- plików edytora MS Word z rozszerzeniem .doc,
- plików edytora Ms Word z rozszerzeniem .rtf,
- plików arkusza kalkulacyjnego Ms Excel z rozszerzeniem .xls,
- plików Acrobat Reader`a z rozszerzeniem .pdf,
- spakowanych archiwów z rozszerzeniem .zip.
- Jeśli użytkownik nie posiada niezbędnego oprogramowania do wyświetlenia zawartości załączonych plików, może skorzystać z darmowych przeglądarek plików typu: doc, rtf, pdf, xls, zip.
- Serwis wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji pozwalającą w szybki sposób dotrzeć do żądanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk "Szukaj" po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć podlinkowany odnośnik.
- Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Dzięki ikonom umieszczonym na każdej stronie możliwa jest zmiana wielkości czcionki oraz zmiana kontrastu.
- Serwis jest zgodny ze standardami W3C. Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
-
Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą systemu do prowadzenia BIP i przeniesieniem informacji z poprzedniego systemu, może się zdarzyć, że daty wytworzenia i udostępnienia informacji zawarte w metadanych, nie odzwierciedlają rzeczywistej daty wytworzenia i udostępnienia poszczególnych informacji, ale oznaczają daty wprowadzenia tych informacji do nowego systemu.